Üretim Süreci

ANASAYFA Üretim Süreci

Üretim Süreci

Planlama

Müşterilerimizin kalıp ihtiyaçları ile ilgili gerekli bilgiler toplandıktan sonra üretim imkanları ve kabiliyetleri analiz edilir. Hitap ettikleri pazarlarda bulunan tüketici ve ürünlere uygunluğunun tespiti de yapılır. Firmamızın bu kalıp için makine parkının ve üretim prosesinin yetkinlik onayı, teslim süresi belirlenmesi, malzeme uygunluğu tespiti, maliyet analizleri ile beraber teklif aşamasına geçilir.

Tasarım

Proje onayı ile beraber kalıp ve numune tasarımlarına başlanır. CAD/CAM ekibimizce en güncel tasarım programları Solidworks, Siemens NX, Powermill, Hypermill kullanılarak tasarımlar yapılmakta ve kalıp analiz programları yardımıyla da kalıpların en sorunsuz şekliyle tamamlaması sağlanmaktadır. Sürecin sonunda kalıp tasarımı görsel olarak veya 3D model şeklinde müşterinin onayına sunulur.

Tedarik ve Satın alma

Ürün ve kalıbın görsel onaylarının ardından kalıp için tespit edilen en uygun kalite ve maliyetteki ham madde, hırdavat malzemeleri ve yolluk sistemlerinin tedarik ve satın alımları yapılır. Hem yüksek kaliteyi korumak hem de kalıbın teslim zamanlarına uygunluğu açısından ham maddenin tedarikçideki süreci sürekli kontrol edilir.

CNC ve imalat

Fabrikamızdaki 5 eksen ve diğer CNC dik işleme merkezlerinde üretim yapılırken tasarıma göre hassasiyetin uygunluğu da sürekli ölçümlerle kontrol altında tutulmaktadır. Makine parkurumuzda bulunan diğer konvansiyonel torna ve frezeler, radyal matkap ve dalma erozyonda imalat aşamasına katkıda bulunmaktadır.

Montaj

Tüm bileşenleri işlenmiş ve diğer parçaları da tedarik edilmiş olan kalıp sistemleri deneyimli kalıp ustalarımız tarafından birbirine uyumluluğu test edilerek toplanmaya başlanır. Bu aşamada gerekli tüm ölçü kontrolleri de yapılarak su, hava, hidrolik ve elektrik bağlantıları da tamamlanır.

Test

Kalıplar montajı yapılıp baskıya hazır hale getirildikten sonra test aşamasına geçilir. Fabrikamızdaki plastik enjeksiyon bölümünde bulunan farklı enjeksiyon makinelerimizde baskı testlerine alınır. Müşterinin basılmış numunelere ve kalıbın projeye uygunluğuna onay vermesi ile teslimat yapılır.